דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET


דרך מי כדאי לגלוש באינטרנט

דרך מי כדאי לגלוש באינטרנט, היא שאלה אשר מעסיקה כמעט כל אחד מאתנו כאשר הוא מגיע לצומת החלטה. צמתי החלטה עשויים להיות שונים ומגוונים: החל ממעבר דירה המחייב העתקת תשתיות והחלפת ספקיות אינטרנט ותקשורת, תקלה כזו או אחרת אשר מובילה להרהורים אודות ספק האינטרנט שלנו, או לעיתים סתם פרסומת בטלוויזיה אשר מובילה אותנו לחשוב האם בחרנו בספק האינטרנט הכי מתאים לנו? האם אנו לא משלמים יותר מיד? האם מהירות הגלישה שלנו מספיק טובה ועוד כהנה וכהנה שאלות.

בשלושת החודשים האחרונים עפ"י כתבה אשר פורסמה לאחרונה בגלובס, נחתכו מחירי ספקיות האינטרנט בכ 30% לערך. הקטליזטור לתהליך הנ"ל הייתה השקה  של חברת הוט גלישה במהירות של 200  מגה בחבילה נפרדת או במסגרת טריפל הוט. טריפל הוט הינה חבילת שירותים אשר כוללת, תשתית גלישה, חבילות ערוצי טלוויזיה וכן חבילות של טלפון קווי. חברת הוט הציגה לראשונה בישראל את מהירות הגלישה הנ"ל וכן התחייבה להשיק בעוד כחצי שנה לערך מהירות גלישה של עד 500 מגה.

הגם ששאר חברות האינטרנט אינן יכולות לספק מחירים משולבים בגלישה של ספק ותשתית בדומה לטריפל הוט, הרי שהשקת החבילות של הוט במהירות הגלישה של 200 מגה, דחפה למעשה את מחירי החבילות השונות אצל ספקיות האינטרנט האחרות כלפי מטה, וכיום ניתן למצוא חבילות של 100 מגה גלישה במחיר של 20- 40 ₪, מחירים אשר שווים וכדאיים לכל כיס ללא יוצא מן הכלל.

ספקיות האינטרנט השונות יכולות למעשה לספק את האינטרנט על גבי שתי ספקי תקשורת אשר קיימים בשוק הישראלי נכון להיום והם: בזק והוט. כאמור הוט מספקת תשתיות תקשורת עם בחבילות טריפל הוט ואם בצורה עצמאית במהירות של עד 200 מגה ולכן ספקיות אינטרנט יכולות במידה ומתאפשר להן טכנולוגית לספק אינטרנט לבתי הלקוחות במהירות של עד 200 מגה. לעומת זאת מכיוון שהתשתית אשר בזק מספקת מציעה מהירות של עד 100 מגה הרי שגם ספקיות האינטרנט מוגבלות להציע את המהירות הנ"ל ולא מעבר.

כאשר משווים את מחירי ספקיות האינטרנט ללא חבילת טריפל הוט הרי שמיד מתגלה לכולם כי מחירי הוט נט הם המחירים הזולים ביותר בשוק. אולם דווקא מכיוון שמחירי החבילות של ספקיות האינטרנט הוזלו בצורה ניכרת בעת האחרונה והמחיר האבסולוטי של החבילות עומד על עשרות שקלים בודדים ופערי המחירים הינם של שקלים בודדים בד"כ בין החברות השונות, הרי שמומלץ מאוד לערוך השוואה רחבה יותר בין ספקיות האינטרנט השונות ולאו דווקא להיצמד למחיר בלבד. השוואה נכונה ראוי שתיקח גם בחשבון את אמינות השירות אשר מציע הספק, חבילת אינטרנט זולה אשר סובלת מ "מחלות ילדות" ותקלות רבות, אינה  תענוג גדול. גם שירות גרוע של חברה כזאת או אחרת בזמן תקלה טכנית אינו עניין שכדאי להתמודד איתו.

ולכן בבואינו לבדוק ולהשוות ספקיות אינטרנט בחבילות שונות מעבר לטריפל הוט יש לבדוק את המחיר, את אמינות ואיכות האינטרנט וכן את טיב שירות הלקוחות ספקיות אינטרנט אשר מוצע.

 
 
מה לבחור?
IPhone 5
Samsung Galaxy 4

מה שלא תבחר, אצלנו תדע
בדיוק כמה אתה משלם
---
Tivonet