דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET


התפתחות האינטרנט - אינטרנט אלחוטי

האינטרנט הפך להיות חלק בלתי נפרד מחיינו, אנו משתמשים באינטרנט כל הזמן ובכל מקום וחשוב לרובנו להיות כל הזמן מחוברים ובתנועה וחלילה לא לפספס דבר. בעבר הלא רחוק אותה סוגיה הייתה קיימת עם מכשיר הטלפון הקווי: בתחילה היה מכשיר טלפון קווי אשר היה מחובר לקיר ובמידה ורצינו להיות דינמיים במשרד או בבית היה צורך בחוט ארוך אשר אפשר למעשה את ההתרחקות מהקיר בשלב השני הגיע הטלפון האלחוטי אשר אפשר לנו תנועה ברחבי הבית, המשרד אולם עדיין השאיר אותנו בקרבתם ואילו השלב השלישי באבולוציה הגיע ע"י המכשיר הסלולרי אשר מאפשר לנו יכולות שיחה בכל מקום ובכל זמן ללא שום קשר ותלות בשק בקיר.

התפתחות האינטרנט במידה רבה זהה לתהליך בו התפתח הטלפון, בתחילה ניתן היה לגלוש באינטרנט רק כאשר אנו מחוברים לשקע בקיר. השלב השני הגיע בדמות אינטרנט אלחוטי אשר אפשר לנו תנועה גם כאשר אנו לא נמצאים ליד אותו שקע בקיר והשלב שהגיע לאחר אינטרנט אלחוטי הינו אינטרנט סלולרי אשר מאפשר למעשה גלישה בכל מקום ואתר. אולם בשונה מהטלפון הסלולרי, עלויות הגלישה באינטרנט סלולרי עדיין לא זולות ולכן מרבית האנשים מעדיפים לגלוש כשיש אפשרות ב אינטרנט אלחוטי, מה עוד אשר בשונה מטלפון אלחוטי שם מדובר בשיחה בקו ספציפי מסוים ולא ניתן לדבר עם מספר קווי טלפון על חיבור אלחוטי אחד הרי שב אינטרנט אלחוטי ניתן לגלוש גם כאשר האינטרנט אינו ספציפי של הגולש אלה ציבורי או שייך לאדם אחר וזאת מבלי לפגוע בד"כ בבעל קו האינטרנט. הגלישה ב אינטרנט אלחוטי מתאפשרת ע"י ראווטר או נתב אלחוטי בעברית, מדובר במכשיר אשר מחובר למחשב ולשקע האינטרנט בבית ולמעשה ע"י שידור הופך את האינטרנט לאינטרנט אלחוטי, טווח הקליטה והעוצמה של נתב אלחוטי זה הינם מוגבלים וזאת בעיקר מתוך רצון למנוע שידור בעוצמה מזיקה לבריאות, ע"י מספר נתבים אלחוטיים אשר קולטים אחד את השני ניתן להגדיל את טווח ה אינטרנט האלחוטי וזאת מבלי לשדר בעוצמות גבוהות. נתב אלחוטי נמצא קיום בשימוש במרבית הבתים בישראל ובד"כ משתמשים בו גולשי לפטופים אשר מעוניינים ב אינטרנט אלחוטי ברחבי הבית וכן בטלפונים סלולרים אשר מעדיפים לגלוש בבית ב אינטרנט אלחוטי ולא לנצל את חבילת הגלישה במסלול בו הם נמצאים אצל המפעיל הסלולרי. 

קיימים סוגים רבים מאוד של נתבים אלחוטיים ומחירם נע מאזור 150 ₪ לנתב בייתי פשוט ועד לסכומים של אלפי שקלים עבור נתבים אלחוטיים אשר בשימוש משרדים ומבני ציבור ויכולים לשרת עשרות גולשים במקביל. חברות בזק והוט אשר הינן ספקיות תשתית אינטרנט, משווקות גם הן נתבים אלחוטיים ללקוחותיהן ברמות מחירים ואיכות שונות, בד"כ מומלץ לרכוש את הנתבים האלחוטיים דרך חברות תקשורת אילו וזאת מכיוון שבעת תקלה, החברות הנ"ל מכירות את הנתבים האלחוטיים ויכולות לסייע בקלות יחסית בפתרון הבעיה.

 
 
מה לבחור?
IPhone 5
Samsung Galaxy 4

מה שלא תבחר, אצלנו תדע
בדיוק כמה אתה משלם
---
Tivonet