דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET


טלויזיה סלקום

עידן חדש של שידורי טלויזיה מגיע לישראל: שידורי טלויזיה ע"י חברות סלולר. הסנונית הראשונה של שידור טלויזיה בסלולר היא חברת סלקום. סלקום טלויזיה אמורה להתחיל לפעול בסוף שנת 2014 ואמורה להיות החלוצה בתחום. בטכנולוגיה אשר מאפשרת שידור טלויזיה על גבי רשת האינטרנט, מדובר בבשורה ממשית לשוק הישראלי אשר בנוי היום כדואופול אשר פועלות בו חברת יס אשר משדרת את שידורי הטלויזיה באמצעות שידור לווייני וחברת הוט אשר משדרת על גבי רשת כבלים. כניסתה של סלקום טלויזיה לשוק הנ"ל ושל חברות אחרות צפויות להכניס תחרות הן במחירים והן בשירות ושוק אשר במשך שנים רבות שמר על רמות מחירים גבוהות ויקרות לצרכנים אמור להיות תחרותי הרבה יותר.
 
 

האם לסלקום יש סיכוי מול חברות הענק בטלוויזיה?


אולם הדרך עדיין ארוכה עד להפיכתה של טלויזיה סלקום לשחקן ומתחרה רציני לחברות יס והוט, החל מקשיים טכנולוגיים אשר לא ברור אם תוכל חברת סלקום לשדר ולהעביר בשלב בראשון שידורים ON-LINE וכלה במגבלות החוק והרגולציה. חברת סלקום שומרת כרגע על עמימות מוחלטת בנושא הטלויזיה סלקום ואינה מרבה לנדב פרטים אולם ברור כי מבחינה רגולטורית מאוד מעסיקה את חברת סלקום סוגיית רישיון השידור מהמדינה. רישיון שכזה יחייב את החברה בתשלום תמלוגים גבוהים למדינה ו/או סוגיות נוספות של מימון הפקות מקור ישראליות, הגבלות על תכנים פרסומות וכו' ונראה כי חברת טלויזיה סלקום לא תוכל לאפשר לעצמה תשלום תמלוגים למדינה ומימון פעילויות כאילו ואחרות.

נראה כי טלויזיה סלקום תפתור את שתי הסוגיות הנ"ל ע"י שידור של ערוצי עידן פלוס וכן ע"י ספריית VOD, שידורי עידן פלוס הינם שידורים חינמיים של הערוץ הציבורי בטלויזיה ולכן במידה וישודרו בטלויזיה סלקום הרי שסלקום לא תצטרך לשלם עבור שידור טלויזיוני למדינה, וכפי שתושבי ישראל יכולים להינות משידורי עידן פלוס בחינם בצורה עצמאית, כך יוכלו ליהנות משידורים אילו של עידן פלוס בחינם דרך טלויזיה סלקום.
 
מעבר לשידורי עידן פלוס כאמור, עושה רושם כי נוכל למצוא ב טלויזיה סלקום שידור תכנים מספריית VOD, גם כאן נראה כי לשידור תכנים אילו לא תידרש סלקום לרישיון שידור נפרד אשר גם עולה כסף כמובן ובנוסף לכך שידורים אילו פשוטים יותר משידורים של תכנים בזמן אמת, שידורים אילו כבר לא יהיו בצורה חופשית וחינמית ועבורם תגבה סלקום ככל הנראה סכום משוער של 100 ₪ לערך עבור חבילת צפייה, ומכאן למעשה אמורים להגיע הרווחים של החברה לפחות בשלב הראשון.

חברות יס והוט אמורות היו להיות מוטרדות מהמגמות וההתפתחויות בדמות שידורי הטלויזיה של סלקום אולם כרגע על פניו נראה כי הן אינן מתרגשות כל וכלל, שתי החברות הגדולות מבינות כי דרכה של סלקום עדיין ארוכה, יש צורך בהשקעות גבוהות וכן בשינויים והחלטות רגולטוריות וכן מבינות כי בעקבות הורדת מחירי הסלולר, חברת סלקום לא תיכנס להשקעות גדולות ולתחרויות אגרסיביות בשוק. למרות המגמה המבורכת, נראה כי בזמן הקרוב נמשיך לשלם סכומי כסף גבוהים כל חודש עבור חבילות הערוצים שאנו צופים בהם.

 
 
מה לבחור?
IPhone 5
Samsung Galaxy 4

מה שלא תבחר, אצלנו תדע
בדיוק כמה אתה משלם
---
Tivonet