דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET


הצטרפות ליס

חברת יס הינה אחת משתי חברות התקשורת הישראליות אשר משדרות בצורה מסחרית שידורי טלוויזיה בישראל. החברה השנייה הינה חברת הוט. יס או בשמה הרשמי: חברת די.בי.אס שירותי לווין (1998) בע"מ נוסדה בשנת 1998 ונמצאת בשליטת מר שאול אלוביץ', כאשר 51% מהחברה שייכים לקבוצת יורוקם ו49% לחברת בזק. שתי חברות האם הנ"ל נמצאות בשליטתו של מר שאול אלוביץ'. יס הוקמה כאמור בשנת 1998 בעידודה של שרת התקשורת לשעבר הגברת לימור לבנת אשר רצתה לייצר תחרות בשוק הטלוויזיה אשר נשלט עד אז ע"י חברות הכבלים.

חברת יס בשונה מחברות הכבלים משדרת שידור לווייני וזאת ע"י שני לווייני התקשורת עמוס שניים ועמוס שלוש. הצטרפות ליס מחייבת התקנת אנטנה לוויינית קטנה בבית המכונה "צלחת", בעזרת האנטנה הנ"ל נקלטים שידורי הלוויין של יס אשר משודרים מהחלל מפוענחים ע"י ממיר מיוחד ומאפשרים ללקוחות אשר בצעו הצטרפות ליס ליהנות משידורים אילו. כמובן שהצטרפות ליס כרוכה בתשלום חודשי קבוע אשר נקבע על פי כמות וסוג התוכן אשר בהם בחר הלקוח.

כיום למעשה שוק הטלוויזיה בישראל הינו דואופול  אשר שני השחקנים הפעילים בו הם כאמור חברת יס וחברת הוט, מתוקף היותו דואופול ושוק לא תחרותי אזי למרות תחרות אשר קיימת כביכול בין החברות, אזי לא באמת קיימת תחרות אמתית ורמות המחירים של השוק גבוהות, מה עוד שחברת הוט אשר שידוריה מועברים ע"י רשת כבלים לא מגיעה לכל בית בישראל, כך שיש מקומות בהם יס היא למעשה החברה היחידה הרלוונטית ללקוחות.
 
סיטואציה זאת עתידה להשתנות בקרוב מאוד ע"י כניסת שחקנים נוספים לשוק בטכנולוגיה חדישה אשר מאפשרת שידורי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט: היכולת הטכנולוגית היום להעביר קבצי נתונים גדולים במהירויות גבוהות מאד, פתחה למעשה אפשרויות רבות לחברות אשר מעוניינות לעסוק בתחום. השידור הטלוויזיוני עובר על גבי רשת האינטרנט אשר מגיעה כמעט לכל בית בישראל, בביתו של הלקוח יותקן ממיר אשר יפענח את השידור המגיע על גבי רשת האינטרנט וכך יוכלו הצופים ליהנות מתחרות בשוק. בישראל חברת סלקום אמורה להיות החברה הראשונה אשר מפעילה את השירות הנ"ל ובעקבותיה תכנס לתחום גם חברת רמי לוי תקשורת כפי הנראה. עד אז לקוחות אשר יבדקו הצטרפות ליס או להוט ישלמו כפי הנראה מחירים לא זולים.

רצ"ב טבלה (נכונה ל 12/2014) אשר מציגה את החבילות והמחירים השונים של חברת יס לנוחותם של השוקלים הצטרפות ליס.

חבילה צרה

חבילת בסיס

חבילה רחבה

חבילה רחבה פלוס

119.9 ₪

209 ₪

חבילת בסיס

+ כל חבילת הבית

219 ₪

חבילת בסיס

+ 12 חבילות לבחירה

+ ממיר מקס טוטאל

229₪

חבילת בסיס

+ 12 חבילות לבחירה

+ ממיר מקס טוטאל

+ממיר HD 
 
מה לבחור?
IPhone 5
Samsung Galaxy 4

מה שלא תבחר, אצלנו תדע
בדיוק כמה אתה משלם
---
Tivonet