דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא מסלולי הטלוויזיה המשתלמים לשנת 2016 מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

מסלולי הטלוויזיה המשתלמים לשנת 2016

שנת 2016 בשוק חבילות ערוצי הטלוויזיה תצוין כנקודת מפנה בשנים הבאות, כל לקוח אשר היה מעוניין לקנות חבילה של ערוצי טלוויזיה וערך השוואת מחירים פשוטה גילה מהר מאוד כי יש רק שתי שחקניות בשוק הוט ויס, מחירי הצטרפות להוט או ליס די דומים (בד"כ הוט זולה מעט יותר) ולא קיימת תחרות אמיתית בין הוט ליס.

הדואופול של הוט ו יס מתחיל להישבר בשנת 2016, והסיבה העיקרית לכך הינה התחרות בשוק הסלולר, נשמע מעט מוזר שתחרות בשוק הסלולר יוצרת תחרות בשוק ערוצי הטלוויזיה וגורמת להוט ול יס להוריד מחירים ללקוחות חדשים אשר מחליטים על הצטרפות להוט או ל יס אולם נראה שזה כרגע המצב. המצב הנ"ל נולד בהמשך לתחרות האגרסיבית בשוק הסלולר, חברות סלולריות הורידו מחירים לרמות נמוכות ביותר והכנסותיהן נשחקו לחלוטין, הסיטואציה הנ"ל גרמה לצורך רב אצל אותן חברות לחפש מקורות הכנסה נוספים על מנת לשרוד. וכך למעשה סימנו חברות אילו את שוק ערוצי הטלוויזיה הרווחי כיעד אסטרטגי. בנוסף לכך, הטכנולוגיה אשר משתפרת כל הזמן גם כן אפשרה תנאים  לחברות להשיק מוצרים כאילו ואחרים.

חשוב לזכור כי הנ"ל רק היווה קטליזטור למגמות שונות בשוק אשר החלו בעבר והן היווצרות קבוצות תקשורת כאילו ואחרות. הבולטות מקרב הקבוצות הן קבוצת בזק אשר יס למעשה בבעלותה וכן קבוצת הוט. הן לקבוצת בזק והן לקבוצת הוט יש חבילות טלוויזיה רב ערוציות, חברות סלולר, תשתיות וספקי אינטרנט, שיחות בינ"ל וכו'. ושתי חברות הסלולר הוותיקות סלקום ופרטנר הן למעשה חברות הסלולר אשר מנסות לעבות את פעילותן ולהיות למעשה קבוצות תקשורת בדומה ליס והוט. 

חברת פרטנר או בשמה הקודם אורנג' החלה את התהליך של שידורי טלוויזיה אינטרנטיים דרך חברת האינטרנט 012 סמייל אשר היא קנתה ומזגה לתוכה. מעבר להכרזה המעבר היה הססני מאוד וחברת סלקום הקדימה והשיקה את סלקום TV, חבילות ערוצי טלוויזיה במחירים זולים כאש/ר עורכים השוואת מחירים בין החברות השונות. קצב ההצטרפות לחבילות סלקום TV גבוה ובפירוש ניתן לומר שהדואופול של יס ושל הוט בתחום ערוצי הטלוויזיה מתחיל להיסדק, ביחוד בחבילות הזולות יותר שם בכל השוואת מחירים ובחינת הצטרפות להוט, יס נוספה הקטגוריה של סלקום TV.

כפי שכבר הוזכר מאחר וחברת הוט זולה בד"כ מעט יותר מחברת יס הרי, שהיא הנפגעת הראשונה משידורי סלקום TV, מאחר ולקוחותיה רגישים יותר למחיר וגם מצטרפים חדשים אשר שמים דגש על מחיר זול ובעבר הצטרפות להוט הייתה טבעית עבורם, מוצאים את עצמם היום עורכים השוואת מחירים בין יס ל הוט, אולם נראה כי גם יס אינה קופאת על שמריה ומבינה כי השוק משתנה וגם רמות המחירים הנהוגות היום, כפי הנראה לא תשארנה עוד תקופה ארוכה.

כך שלסיכום ניתן לומר כי סלקום TV מהווה אופציה רלוונטית מאוד עבור לקוחות המעוניינים להצטרף לחבילות ערוצי הטלוויזיה השונים. אולם חשוב לזכור כי למרות הכל, כאשר מדובר בחבילת תקשורת כוללת, אזי המחירים הזולים ביותר יהיו בקניית כל החבילה אצל חברת תקשורת אחת ושם ללא ספק חברת הוט היא המשתלמת ביותר. 

---


Tivonet