דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא 5 דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים להצטרף לספק אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

5 דברים שצריך לקחת בחשבון כשמחליטים להצטרף לספק אינטרנט

אינטרנט הינו מוצר צריכה בסיסי, למעשה ברוב רובם של בתי האב בישראל קיים חיבור אל רשת האינטרנט וכנראה כבר קשה לדמיין כיצד נראו חיינו רק לפני זמן קצר ללא אינטרנט. אולם למרות שהאינטרנט כל כך משמעותי בחיינו, רובנו לא באמת יודעים כיצד לבחור ספק אינטרנט, מה ההבדל בין ספק אינטרנט לבין תשתית אינטרנט. כיצד עושים השוואת מחירים אינטרנט נכונה. מי הם ספקי אינטרנט הקיימים וכמה חברות מוכרות תשתית אינטרנט.

ננסה לעשות מעט סדר בדברים לפני שבוחרים לאיזה ספק אינטרנט מצטרפים: הדבר הראשון שיש לקחת בחשבון הינה העובדה כי בבואנו להתחבר לאינטרנט אנו זקוקים למעשה לשני שירותים שונים לחלוטין  אשר רק צירוף של השנים יאפשר לנו לגלוש באינטרנט, הדבר הראשון שיש בו צורך הוא תשתית אינטרנט, זהו למעשה כבל אשר עליו " זורם " למעשה האינטרנט לביתנו בהקבלה ניתן לחשוב על רשת צינורות אשר מגיעה לכל בית ובה זורמים המים. ללא תשתית אינטרנט לא יוכל האינטרנט להגיע לביתנו. כיום יש רק שתי חברות בישראל אשר יש ברשותן תשתית אינטרנט והן החברות  הוט ובזק.

השירות השני לו אנו זקוקים הינו ספק אינטרנט, זהו למעשה אותו גורם אשר " מזרים " לנו אינטרנט על גבי תשתית האינטרנט. בהמשך לדוגמת המים זהו למעשה הגורם אשר מספק לנו מים בתוך רשת הצינורות הקיימת. בשונה מתשתית אינטרנט ספקי אינטרנט יש לא מעט ולכן בהשוואת מחירים אינטרנט הדבר כמובן בא לידי ביטוי במחירים אולם על כך נרחיב בהמשך.

הדבר השני אשר יש לקחת בחשבון הינן אפשרויות הבחירה אשר עומדות בפנינו בכל  אחד מהמוצרים, כפי שכבר הבנו אזי אנו זקוקים הן לתשתית אינטרנט והן לספק אינטרנט בכדי ליהנות מהמוצר הסופי. כפי שהוזכר רק לשתי חברות בלבד יש תשתית אינטרנט עצמאית: חברת הוט וחברת בזק, שתי חברות אילו הן היחידות אשר מגיעות עם רשת כבלים כמעט לכל בית בישראל  ולכן כאשר בוחנים הצטרפות לספק אינטרנט כזה או אחר חייבים לזכור שהאינטרנט יגיע לביתנו או על הרשת של בזק או על הרשת של הוט וכאן קיימת צומת החלטה על גבי איזו רשת אנו מעוניינים לגלוש.  ספקי אינטרנט כאמור יש לא מעט , הגדולות שניתן להזכיר הן : בזק בינלאומי, 012 סמייל, נטויז'ן וכו' כאן קיימת צומת ההחלטה השנייה אשר בד"כ מושפעת אצל מרבית הציבור כפונקציה של שירות וכן מ השוואת מחירים אינטרנט.

הדבר השלישי שכדאי לקחת בחשבון הינו המונח " שוק סיטונאי " מדובר למעשה בהחלטה של משרד התקשורת לחייב את ספקיות תשתית האינטרנט ( בזק והוט ) למכור תשתית אינטרנט מוזלת לספקיות האינטרנט על מנת שספקיות האינטרנט יוכלו למכור לצרכנים בסוף את השירות. הסיבה העיקרית לתקנה זו של משרד התקשורת הינה הרצון להגביר את התחרות במחירי תשתית האינטרנט בפועל גם המחיר זול יותר וגם העובדה שאנו יכולים לקנות גם תשתית אינטרנט וגם ספק אינטרנט במקום אחד מקלה על החיים. אם כי חשוב לזכור כי שווה לבדוק אל מול ספק האינטרנט איזו תשתית הוא מוכר לנו : של בזק או של הוט.

הדבר הרביעי שיש לקחת בחשבון הוא מונח הטריפל וחבילות התקשורת המשולבות, מדובר במספר שירותים תחת קורת גג אחת, חברות התקשורת מעוניינות למכור כמובן ללקוח הכל ולכן הן בונות חבילות המשלבות מספר מוצרים תחת קורת גג אחת במחיר מופחת לעומת הצטרפות לכל מוצר לחוד. החבילות המפורסמות הן חבילות ה טריפל של הוט אשר משלבות במחיר אחד, תשתית אינטרנט, טלפון קווי, וערוצי טלוויזיה במחיר מוזל וכמובן תמורת תוספת תשלום שירותים של ספק אינטרנט. השוואת מחירים אינטרנט תראה מיד כי אילו החבילות המשתלמות ביותר כלכלית, כמובן שמדובר כאן ביותר מהצטרפות לאינטרנט וחשוב לבדוק כי הנ"ל רלוונטי למצטרף.
והדבר החמישי והאחרון שחשוב לזכור הוא שהתחרות בין החברות נמשכת כל הזמן, המחירים והמבצעים בשוק הינם דינמיים וחברות האינטרנט והתקשורת נהנות מלקוחות אשר " נרדמו בשמירה" ולכן חשוב לערוך השוואות מחירים כל הזמן ולוודא כי משלמים מחיר הוגן ולא מופקע.

---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet