דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא אינטרנט של בזק נכנס לשוק הסיטונאי מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

אינטרנט של בזק נכנס לשוק הסיטונאי

בחודש מאי 2015 נפל דבר בשוק התקשורת הישראלי, לאחר שנים רבות של דיונים, הצעות כאילו ואחרות ובעיקר סחבת ארוכה החל לפעול השוק הסיטונאי של תשתיות אינטרנט. במסגרת השוק הסיטונאי מחויבות חברת הוט וחברת בזק למכור במחירים סיטונאיים ומוזלים תשתית אינטרנט לחברות תקשורת אחרות וזאת על מנת שחברות אילו יוכלו למכור את השירות הנ"ל ללקוחותיהם, וע"י כך להגדיל את התחרות בשוק  ולהוזיל מחירים לצרכנים. ברור ומובן הדבר כי חברת בזק וחברת הוט התנגדו בכל תוקף למהלך ועשו כל אשר ביכולתן להסיר את רוע הגזרה אולם הרגולטור לא ויתר וכפה את פתיחת השוק הסיטונאי למכירת תשתית אינטרנט.

הנסיבות אשר הובילו למהלך הנ"ל של פתיחת שוק תחרותי ואילוצם של חברות בזק והוט למכור תשתית אינטרנט למתחרותיהן במטרה שהאחרונות יתחרו בהן נעוץ בעובדה כי רק לשתי חברות אילו בזק והוט יש למעשה תשתית אינטרנט, תשתית אינטרנט היא למעשה רשת כבלים אשר מרושתת בכל מדינת ישראל ומחברת פיזית כל בית ועל גבי רשת זו יכול כל ספק אינטרנט להזרים את המידע ללקוחותיו. מובן כי פריסת רשת כבלים כזו עולה הון עתק ועל פניו נראה כי כיום עבודות לפריסת רשת כזו הן בלתי אפשריות  ולכן תשתית אינטרנט של בזק ושל הוט הן היחידות הקיימות בשוק וחברות אילו הן דואופול עם רמות מחירים גבוהות מהנהוג בעולם. ולכן במטרה להוזיל מחירים ולשבור את הדואופול תשתית אינטרנט של בזק ושל הוט יצר המחוקק את השוק הסיטונאי.

כמובן שגם בהוט וגם בבזק מאוד לא התלהבו מההחלטה וחבלי הלידה של המהלך היו קשים מאוד, לא מעט לקוחות רצו לקנות דרך חברות ספקי האינטרנט, אינטרנט של בזק וזו האחרונה הערימה עפ"י טענות חברות הספק קשיים טכניים מרובים בכדי למנוע ולהאט את מעברם של לקוחות תשתית אינטרנט של בזק לחברות האחרות. לאחר התערבות משרד התקשורת ואיומים כאילו ואחרים על חברת בזק נראה כי מרבית הקשיים הטכנולוגים נפתרו וכי המעבר היום מתשתית אינטרנט של בזק ישירות להצטרפות לתשתית אינטרנט של בזק דרך חברות הספק קל ופשוט.

כחלק בלתי נפרד משוק ספקיות האינטרנט פועלת גם בזק בינלאומי אינטרנט כספק האינטרנט הגדול ביותר במדינה, אומנם כחברה נפרדת מבזק בגלל מגבלות החוק אולם עדיין בזק בינלאומי אינטרנט הינה חלק מקבוצת בזק. במציאות הנ"ל בזק בינלאומי אינטרנט מתנהגת כמו כל ספק אינטרנט אחר בשוק ולכן במקרים מסוימים כפי שקרה במקרה הנ"ל מתחרה בזק בינלאומי אינטרנט בחברת הבת בזק וזאת מכיוון שתנאי השוק מכתיבים מציאות מסוימת כפי שקרה במקרה הנ"ל. ולכן כיום ניתן להצטרף לתשתית בזק אינטרנט ישירות דרך ספק האינטרנט בזק בינלאומי אינטרנט ולשלם בחשבונית אחת של בזק בינלאומי אינטרנט הן עבור תשתית האינטרנט והן עבור ספק האינטרנט. החברה מציעה חבילות בקצב של 100 מגה במחיר של 119.90 שקל לחודש. מחיר חבילה של 40 מגה עומד על 109.90 שקל לחודש, ומחיר חבילה של 15 מגה הוא 99.90 שקל לחודש.


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet