דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא תשתית וספק אינטרנט  מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

תשתית וספק אינטרנט

אינטרנט כיום הינו למעשה "מוצר צריכה בסיסי" כפי שנוהגים לומר באופטיקה הלפרין ובשאר ענפים כאילו ואחרים במשק. כיום כמעט ואין בית בישראל שלא מחובר לתשתית וספק אינטרנט ולמעשה האינטרנט נהיה חלק בלתי נפרד מחיינו בעולם המודרני וכמובן הדבר גם בא לדי ביטויי בהוצאות החודשיות של כל משפחה בתחום התקשורת אשר כוללים בד"כ סלולרי, ערוצי טלוויזיה, טלפון קווי, אינטרנט מחירים שונים של המוצרים השונים עשויים להשפיע על ההוצאה החודשית של כל משפחה ולהסתכם בעלות של אלפי שקלים בשנה אם לא מעבר לכך.

שירות האינטרנט אשר מסופק לנו לבית למשרד למקום העבודה וכו' מורכב למעשה משני מרכיבים: תשתית וספק אינטרנט. כאשר התשתית הינה למעשה הכבלים אשר עליהם עובר האינטרנט ואילו הספק הוא זה אשר נותן את המוצר. לשם הפשטות ניתן למעשה לדמיין את תשתית הכבלים אשר על גבם עובר האינטרנט לתשתית של צינורות מים אשר בתוכם זורמים המים לבתים ואילו ספק האינטרנט הינו החברה אשר מספקת את המוצר עצמו כצו שמים זורמים בצנרת כל אינטרנט זורם על גבי התשתית. אולם בעוד שבדוגמא הנ"ל אנו משלמים עבור הכל לספק אחד הרי שבאינטרנט מתחלק התשלום לתשתית וספק אינטרנט כלומר לשתי חברות. כיום יש בישראל שתי חברות בלבד אשר יש ברשותן תשתית אינטרנט והן חברת בזק וחברת הוט. כך שלמעשה השוק נשלט ע"י שתי חברות וכל צרכן אשר צורך אינטרנט ומשלם עבור תשתית וספק אינטרנט מחירים שונים בד"כ לפי מהירות הגלישה אותה הוא בוחר. לעומת זאת קיים שוק משוכלל ותחרותי בתחום ספקי אינטרנט מחירים מאוד תחרותיים וזולים נהוגים בשוק וזאת מכיוון שבתחום הזה קיימת תחרות גבוהה עם ריבויי חברות כדוגמת: 012 סמייל, נטויז'ן, בזק בינלאומי, אקספון, אינטרנט רימון ועוד.

חשוב מאוד לציין כי בימים אילו המצב אשר נהוג בשוק ומתואר משתנה לטובתו של הצרכן, השוק הסיטונאי אשר הנהיגה המדינה ומחייב את הוט ובזק למכור תשתית אינטרנט מחירים סיטונאיים מוזלים לספקיות האינטרנט, מאפשר לחברות אשר מספקות אינטרנט היום למכור למעשה תחת קורת גג אחת תשתית וספק אינטרנט בעצמן ללא צורך בהתקשרות הלקוח עם שתי חברות שונות ומן הסתם כאשר התחרות גוברת אזי המחירים יורדים, אולם מדובר ק בתחילתו של המהלך ונכונים עדיין " קשיי לידה", בעיקר בגלל קשיים אשר מערימה חברת בזק לטענת המתחרות על מעבר לקוחותיה לחברות האחרות.

בטבלה אשר לפנינו מצויה השוואת מחירי תשתית אינטרנט בין בזק להוט, עד אשר נוכל לרכוש במהירות יעילות ובחיר הוגן ספק ותשתית מחברה אחת:
 

השוואת תשתית אינטרנט

 


5MB

12/15MB

30MB

40MB

100MB

הערות

הוט

- - -

75 ₪ (12Mׂ)

89 ₪

- - -

100 ₪

189 ש"ח - 200M

בזק

55 ₪

69 ₪ (15M)

85 ₪

100 ₪

כל המחירים לשנה הראשונה

  


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet