דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא חיבור לאינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

חיבור לאינטרנט

האינטרנט או בשמו המלא באנגלית: Interconnected Networks, ידוע גם בעברית בכינויי מרשתת הינו רשת עולמית אשר מחברת מאות מיליוני מחשבים הנמצאים בכל העולם. ראשיתה של רשת האינטרנט הינה בסוף שנות ה 60 של המאה הקודמת, האינטרנט בראשיתו היווה מערכת צבאית לאומית אמריקאית אשר הוקמה במטרה לתת מענה בזמן חירום בעת קריסת רשתות רגילות וזאת ע"י העברת קבצי נתונים קטנים על מספר גבוה מאוד של מחשבים כך שבמידה ויפגע מחשב כזה או אחר, עדיין תתאפשר העברת המידע.

עד תחילת שנות ה 90 של המאה הקודמת התפתחה הטכנולוגיה הנ"ל ביישומים ביטחוניים כאשר חיבור לאינטרנט לא התאפשר לאזרחים מהשורה. בתחילת שנות התשעים התאפשר חיבור לאינטרנט גם למוסדות אקדמאים ולמעשה החל היישום לפעול בצורתו המוכרת כ-WWW  ושימושה נפתח לקהל הרב למרות שהרשת הופעלה למעשה ע"י צבא ארה"ב.

במהלך הזמן שרתי הרשת עברו לבעלותם של גופים בינ"ל כאילו ואחרים מתחום האקדמיה ואיגוד האינטרנט הבינ"ל, וכיום למעשה יכול כל אחד ליצור חיבור לאינטרנט ממחשבו הפרטי, הסלולר וכו'. האינטרנט למעשה הינה רשת פשוטה שכל אחד יכול להעלות איזה תכנים שהוא מעוניין בכך ללא כל הגבלה ומניעה של הרשת, אולם מדינות יכולות למנוע גישה לאינטרנט או לדפי אינטרנט כאילו ואחרים מתחומן אולם לא יכולות למנוע מאחרים בעולם את חיבור לאינטרנט והעלאת תכנים לגביהן, לדוגמא: סין, קובה, צפון קוריאה, אירן וכו' מדינות אילו מובילות את הרשימה השחורה של המדינות אשר לא מאפשרות גלישה חופשית של אזרחיהם ברשת.

בכדי ליצור חיבור לאינטרנט יש צורך למעשה לקשר בין המחשב הביתי לרשת האינטרנט העולמית, החיבור לאינטרנט הנ"ל יכול להתאפשר ע"י פרוטוקול TCP/IP שהוא למעשה פרוטוקול תקשורת, ספקי האינטרנט השונים הם אילו אשר מספקים לנו את הפרוטוקול הנ"ל לשימוש ביתי וע"י כך אנו יכולים ליצור חיבור לאינטרנט מהמחשב הביתי ולגלוש. משמעותם של הדברים הינה שבכדי לגלוש באינטרנט יש צורך להתקשר עם ספק אינטרנט ישראל קיימים מספרים ספקים כאשר המובילים הם: 012 סמייל, 013 נטויז'ן, 014 בזק בינ"ל וכו'.

ההתקשרות עם ספק אינטרנט הינה תנאי הכרחי אולם אינו מספיק. בכדי ליצור חיבור לאינטרנט יש גם צורך בתשתית אינטרנט: ספק האינטרנט מספק אומנם את פרוטוקול התקשורת אשר מאפשר למחשב הביתי להתחבר לרשת האינטרנט הבינ"ל אולם פרוטוקול התקשורת הנ"ל חייב להגיע לביתו של הגולש אל מחשבו הביתי, חיבור זה נעשה למעשה ע"י תשתית קווית כזו או אחרת אשר עליה זורם המידע התקשורתי, בישראל התשתית הקווית הנ"ל מסופקת כיום ע"י שתי חברות בלבד: חברת בזק וזאת על גבי רשת הטלפוניה הקווית שלה אשר פרוסה בכל רחבי הארץ ואילו החברה השנייה היא הוט, אשר גם היא פרסה כבלים להעברת שידורי טלוויזיה בכל רחבי הארץ ועל גבי הרשת הנ"ל ניתן להוליך גם תקשורת אינטרנטית.

כך שלמעשה יש צורך בשני גורמים בכדי שהמחשב הביתי שלנו יוכל להיות מחובר לרשת האינטרנט הבינ"ל: ספק תשתית אינטרנט ( בזק או הוט), וספק אינטרנט ( 012 אינטרנט, 013 אינטרנט, 014 בזק בינלאומי וכו').

---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet