דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא השוואת מחירים תשתית אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

השוואת מחירים תשתית אינטרנט

תשתית אינטרנט הינה תשתית כבלים אשר על גביה "זורם" האינטרנט ומגיע לביתנו, תשתית אינטרנט הינה למעשה כמו רשת של צינורות מים אשר פרוסה לאורכה ולרוחבה של מדינה ישראל ומובילה מים לכל בית אב, אולם בשונה מהמצב בישראל בתחום המים בו כל צרכן משלם חשבון מים אחד הכולל את הולכת המים בתשתית הצינורות וכן את עלות המים עצמם, הרי שבאינטרנט משלם כאמור הצרכן את המחיר עבור תשתית אינטרנט אשר עליה זורם האינטרנט  וכן לחברה אחרת אשר נקראת ספק אינטרנט את עלות האינטרנט עצמו. בעוד שחברות אשר מספקות אינטרנט יש לא מעט ביניהן: 012 סמייל, אקספון, נטויז'ן, בזק בינלאומי, אינטרנט רימון ועוד. הרי שחברות תשתית אינטרנט יש רק שתיים: חברת בזק וחברת הוט. אילו שתי החברות היחידות אשר מספקות תשתית אינטרנט ומהוות למעשה דואופול בשוק. מן הסתם כאשר נערוך השוואת מחירים תשתית אינטרנט בין חברות אילו נגלה כי רמות המחירים של תשתית אינטרנט הינן גבוהות ולא ממש קיימת תחרות אמיתית בשוק אותה השוואת מחירים תשתית אינטרנט אשר נערכת במדינות מערביות מתוקנות בד"כ מעידה על שוק תחרותי עם רמות מחירים הוגנות לצרכנים.

בכדי לשבור את הדואופול של חברת בזק ושל חברת הוט בתחום תשתית האינטרנט פעל הרגולטור בשני מישורים שונים: הראשון הינו בדמות של הכנסת מתחרה נוסף לתחום תשתית האינטרנט, הכנסת מתחרה נוסף לשוק הנ"ל אינו עניין טריוויאלי ופשוט, עלויות בניית תשתית כבלים אשר מגיעה לכל בית בישראל ומסוגלת להוביל אינטרנט הן עצומות ולכן כל חברה אשר מעוניינת להיכנס לשוק תשתיות האינטרנט תידרש להשקעות עצומות אשר סביר להניח ירחיקו מתחרים רלוונטיים מהשוק, כאן הטכנולוגיה שיחקה לידיו של משרד התקשורת וע"י התפתחות טכנולוגית ניתן להזרים למעשה כיום אינטרנט על גבי חוטי החשמל. פתרון נפלא: רשת החשמל בישראל מרושתת בכל הארץ ובעקבות התפתחות הטכנולוגיה ניתן להזרים על גבי רשת זו אינטרנט והרי הפתרון לכניסת מתחרה נוספת לשוק. ואכן משרד התקשורת התיר לחברת החשמל להקים חברה אשר תהווה חברת תשתית אינטרנט בנוסף לחברות בזק והוט. חברת החשמל הקימה חברה חדשה לצורך העניין והיא חברת IBC אשר הינה השחקן השלישי בשוק תשתית האינטרנט, ואין ספק כי כאשר נערכת השוואת מחירים תשתית אינטרנט בין שלוש חברות אזי רמת התחרות גבוה יותר.

המישור השני הינו הקמת שוק סיטונאי של תשתיות אינטרנט, עפ"י המהלך הנ"ל מחויבות חברות בזק והוט למכור תשתית אינטרנט במחיר סיטונאי מוזל לספקיות האינטרנט השונות בכדי שהאחרונות יוכלו למקום את השירות ללקוחות הקצה שלהן. המהלך הנ"ל הופך למעשה כל ספקית אינטרנט לחברת תשתית אינטרנט גם כן אשר מסוגלת למכור ללקוחותיה הן ספק אינטרנט והן תשתית אינטרנט. ע"י מהלך זה בתקופה קצרה מאוד במקום למצוא שתי חברות בכל השוואת מחירים תשתית אינטרנט אנו מגלים מספר רב של חברות אשר דרכן ניתן לקנות תשתית אינטרנט וספק אינטרנט, אין ספק כי עד מהרה ירגיש הצרכן את המהלך ע"י הוזלת מחירים ותחרות עזה כפי שמתרחשת בענפים אחרים בתקשורת. דוגמא לכך ניתן לראות בטבלה הנ"ל אשר הוצגה ב YNET : 

5 מגהביט שניה

משולב

ספק+תשתית

בזק בינ"ל

115.90

47 בזק בינ"ל, 60 לבזק, 107סה"כ

013 נטויז'ן

120

60 נטויז'ן,60 בזק, 120 סה"כ

012 סמייל

119

53סמייל, 60 לבזק, 113 סה"כ

אורנג'

111

44אורנג', 60 לבזק, 104 סה"כ


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet