דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא מחיר אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

מחיר אינטרנט

תחילתו של המילניום הנוכחי לבטח ייזכר בזכות מהפכת התקשורת אשר בעיצומה אנו נמצאים בשנים אילו, לפני 15 שנים אף אחד לא הכיר את המילה אינטרנט ואילו כיום אף אחד לא יכול לדמיין את חייו ללא אינטרנט, האינטרנט נמצא כמעט בכל מקום ורגע בחיינו ונוגע בכל התחומים אשר סביבנו והמציאות מראה כי השימוש באינטרנט רק ילכו ויעלו. אם בתחילת הדרך היה האינטרנט איטי ויקר הרי שכיום מחיר אינטרנט ברוב מדינות העולם זול ונגיש כמעט לכל אחד, מחיר אינטרנט נגזר בד"כ מקצב מהירות הגלישה האפשרי וכמובן שככל שקצב מהירות הגלישה עולה אזי מחיר אינטרנט יקר יותר. אולם גם במהירויות גבוהות עדיין מחיר אינטרנט בישראל זול, בייחוד כשמתייחסים לספק אינטרנט.

חשוב לזכור כי מחירו של האינטרנט מורכב גם מספק אינטרנט אשר מחירו בישראל כאמור זול אולם מחירה של תשתית האינטרנט לאורך השנים גבוה בישראל וזאת מכיוון שיש רק שתי מברות אשר יש ביכולתן לספק תשתית אינטרנט מהיר השוואת מחירים בין החברות הנ"ל מעידה שרמת התחרותיות ביניהן אינה גבוה ולכן המחירים יקרים דבר אשר יוצר מציאות לפיה מחירה של חבילת אינטרנט מהיר השוואת מחירים לעולם גבוה יחסית.

מתוך רצון של הרגולטור לטפל בבעיית יוקר תשתית האינטרנט בישראל היה ברור כי רק תחרותיות בריאה בענף תביא להורדת מחירים ולשם כך יש צורך בכניסת מתחרים חדשים, אולם  סף הכניסה לענף תשתיות האינטרנט הינו גבוה ביותר, בכדי שחברה תוכל לספק תשתית אינטרנט היא חייבת רשת כבלים בפריסה ארצית המחברת בין כל בתי האב בישראל כפי שיש לבזק ולהוט , מן הסתם בכדי לפרוס כיום רשת כזאת יש צורך בהשקעות כספיות מטורפות וכן משך זמן של שנים רבות ולכן הדבר כמעט ואינו ישים. על כן מצא המחוקק "פטנט" אחר וזאת בדמות שוק סיטונאי, בשוק זה מחויבות חברות בזק והוט למכור תשתית אינטרנט במחיר סיטונאי מוזל לספקיות האינטרנט בכדי שהן תוכלנה למכור את התשתיות הנ"ל ללקוח הסופי ברווח וע"י כך להגביר את התחרות בענף ולהגיע למצב בו מחיר אינטרנט מהיר השוואת מחירים עולמית תגלה כי מחירו הינו כמו בשאר ארצות המערב. בימים אילו הושק השוק הסיטונאי ועדיין סובל ממחלות ילדות קשות בעיקר מתוך העובדה כי חברת בזק לטענת המתחרות מסרבת לשתף פעולה עם התהליך. סביר להניח כי תוך פרק זמן קצר התחרות תגבר מחירו של אינטרנט מהיר השוואת מחירים תגלה כי מחירו ירד פלאים ובינתיים נשאר לנו לעת זו ליהנות מהתחרות הגבוה אצל ספקי האינטרנט כפי שמוצגים בטבלה הבאה:

5MB

12/15MB

30MB

40MB

100MB

הערות

בזק בינלאומי

 

29.9 ₪

36.9 ₪

- - -

39.9 ש"ח

69.9 ₪

- - -

012 smile

 

19.9 ₪

25 ₪

25 ₪

25 ₪

25 ₪

מחירים והטבות מיוחדות

למנויי 012 מובייל

אינטרנט רימון

35₪

45 ₪

45 ₪

45 ₪

45 ₪

אינטרנט לגלישה בטוחה

018

20 ₪

20 ₪

30 ₪

30 ₪

40 ₪

- -

013 נטוויז'ן

24.9 ₪

27.9 ₪

30 ₪

30₪

50


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet