דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא בזק אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

בזק אינטרנט

בזק הינה קבוצת התקשורת הישראלית הגדולה ביותר. בזק נוסדה כחברה ממשלתית בשנת 1984 לאחר שהופרדה ממשרד התקשורת. ובשנת 2005 לאחר כ 21 שנים של פעילות כחברה ממשלתית הופרטה בזק והפכה להיות חברה ציבורית. כיום איש העסקים מר שאול אלוביץ' מחזיק בגרעין השליטה של החברה אשר הינה גם חברה ציבורית אשר נסחרת בבורסה במדד ת"א 25. קבוצת בזק שולטת למעשה ללא עוררין בשוק התקשורת הישראלי ושלוחותיה נמצאות למעשה בכל תחומי התקשורת. הרגולטור אשר מעוניין להגביר את התחרות בשוק התקשורת מונע למעשה מקבוצת בזק לעבוד כחברה אחת וכופה עליה הפרדה מבנית וזאת בכדי שחברות נוספות וקטנות יותר יוכלו להתחרות בבזק ללא מבנה עלויות שונה.

בימים האחרונים סוער שוק התקשורת סביב ההחלטה של משרד התקשורת לחייב את בזק אינטרנט למכור במחירי שוק סיטונאיים אינטרנט בזק והוט הן למעשי שתי החברות הישראליות אשר יש ברשותן רשת כבלים הפרוסה על פני כל הארץ ומשמשת כתשתית אינטרנט בזק מחזיקה בתשתית זאת על קווי הטלפון אשר נסללו במשך השנים בישראל ואילו הוט אשר נוסדה כתוצאה מאיחוד חברות הטלוויזיה בכבלים משתמשת בתשתית הכבלים לספק אינטרנט בזק הייתה הראשונה להיפגע מהחלטת הרגולטור אשר חייב את אינטרנט בזק למכור תשתית זו במחיר סיטונאי לספקיות האינטרנט האחרות וזאת על מנת שיוכלו למכור תשתית אינטרנט ללקוחותיהם במחיר תחרותי וע"י כך לאלץ את בזק אינטרנט להוריד מחירים ללקוחות. הוט בינתיים אינה מוכרת ישירות תשתית אינטרנט בשוק הסיטונאי אולם כמובן שמלחמת המחירים מגיעה גם אליה.

אינטרנט בזק משווק למעשה ע"י שתי חברות, האחת הינה בזק אשר מוכרת למעשה את תשתית האינטרנט אשר על גבי תשתית זו כאמור מגיע האינטרנט של הספקיות השונות לביתם של לקוחות החברה ואילו בזק בינלאומי מספקת את האינטרנט כחברת ספק, אשר הינה חברת בת של בזק אינטרנט נמכר ע"י בזק כתשתית בלבד ואילו בזק בינ"ל יכולה למכור אינטרנט כמוצר שלם כמו שאר מתחרותיה: תשתית +ספק.

בעקבות השינויים האחרונים בשוק התקשורת והחרפת התחרות כשתחום האינטרנט אשר הוצג כאן הינו רק מהלך אחד ממספר מהלכים אשר מוביל משרד התקשורת על מנת להחליש את קבוצת בזק ולהגביר את התחרות בשוק ולהוביל להורדת מחירים אשר תטיב  עם הצרכן הישראלי הולך ונשחק מעמדה וכוחה של בזק בשוק התקשורת ובהמשך לכך גם רווחיות החברה הולכת ופוחתת, בהמשך ישיר לכך יסיר הרגולטור בקרוב את המגבלות המבניות אשר מוטלות כיום על בזק והוזכרו קודם לכן, הסרת מגבלות אילו יאפשרו לבזק חסכון עצום במבנה העלויות שלה וזאת מכיוון שבמקום לתפעל מספר חברות שונות היא תוכל בעזרת מטה אחד לתפעל את כל הפונקציות השונות כפי שקורה בחברות תקשורת אחרות כמו למשל חברת סלקום אשר נטויז'ן פועלת בה כחטיבה בתוך החברה וכעת פעילות סלקום TV נוספה כפעילות נוספת ולא כחברה נוספת וכך גם חברת אורנג' אשר קנתה את פעילות 012 סמייל ומיזגה אותה לתוכה. נראה כי בטווח הקרוב נראה גם מיזוגים כאילו בתוך קבוצת בזק כאשר הסנונית הראשונה צפויה להיות חברת הלוויין יס אשר תמוזג לתוך בזק.


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet