דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

הצטרפות גולן טלקום לטלוויזיה

גולן טלקום מסמנת את היעד הבא ומצהירה כי תוך שנה היא צפויה להיכנס לשוק הטלוויזיה, האינטרנט והטלפון הקווי, בכתבה אשר פורסמה בגלובס בסופ"ש האחרון (12/12), הצהיר מר מיכאל גולן מייסד חברת גולן טלקום כי גולן טלקום תציג תוך שנה חבילת טריפל הכוללת: אינטרנט, טלפון קווי וחבילת ערוצי טלוויזיה במחיר הזול בישראל. לאור ניסיון העבר בתחום הסלולר נראה כי כדאי לקחת את ההצהרה של גולן טלקום ברצינות, אסטרטגיית מחיר הייתה אסטרטגיית הכניסה של גולן טלקום לשוק הסלולר וגולן טלקום הצליחה  לחדור לשוק בצורה מצוינת.

ההצהרה הנ"ל של מיכאל גולן מייסד גולן טלקום הינה בשורה לצרכן הישראלי בתחום חבילות הערוצים, גולן טלקום טלוויזיה תהיה למעשה מתחרה ליס ולהוט אשר כרגע הינן דואופול בשוק הטלוויזיה בישראל, גולן טלקום טלוויזיה תשבור למעשה את הדואופול הנ"ל  ואם אכן אסטרטגיית החדירה לשוק תהיה אסטרטגיית מחיר ולאור ניסיון העבר ניתן לצפות כי כך יהיה, אזי גולן טלקום טלוויזיה תגרור כנראה את השוק לירידת מחירים חדה לטובתו של הלקוח.
גולן טלקום טלוויזיה

חברת גולן טלקום והעומד בראשה מר מיכאל גולן, נתפסו בתחילה בשוק התקשורת הישראלי כאפיזודה חולפת, מר גולן הצעיר בגילו, בעל מבטא צרפתי כבד אשר פיזר הבטחות והצהרות כאילו ואחרות אל מול חברות הסלולר הוותיקות בישראל, לא תמיד נלקח ברצינות הראויה ע"י מתחריו. אולם אסור לשכוח כי מאחורי מר גולן נמצאים  איל התקשורת הצרפתי קסבייה ניאל והאחים הצרפתים-יהודים פטריק וג'ראר פאריאנט, מדובר בגב פיננסי אדיר אשר מאפשר למר גולן לממש את הבטחותיו. 

הצטרפות גולן טלקום לשוק הטלוויזיה וכוונה להציע חבילות טריפל ללקוחות מסמלת את אסטרטגיית החברה להיות שחקן מוביל בשוק התקשורת הישראלי ולא רק מפעיל סלולרי. כשחקן בשוק הטלוויזיה הישראלית תצטרך גולן טלקום טלוויזיה להשקיע כספים רבים מאוד הן בתשתיות והן בתוכן וכן בהפקות מקור אשר הרגולטור יחייב אותם כתנאי לקבלת רישיון, רק חברה אשר יש לה גב פיננסי וכוונות ארוכות טווח, יכולה לבצע מהלך כזה של כניסה לשוק הטלוויזיה. בנוסף כדאי מאוד לשים לב לאיתותים אשר שולח מר גולן בכתבה לחברות אורנג' וסלקום לפיו רכישה של אחת החברות הנ"ל מעניינת אותו. הדברים נשמעים מאוד רלוונטיים כאשר בוחנים את גרעין השליטה בחברות הנ"ל: סלקום נשלטת ע"י דיסקונט השקעות מקבוצת IDB אשר משוועת למזומנים ועתידה לוט בערפל ואילו פרטנר נשלטת ע"י מר חיים סבן אשר ההיסטוריה שלו בשוק הישראלי מעידה כי כוונותיו הינן בד"כ השקעות קצרות טווח ולא אחזקת חברות לזמן ממושך. כך שיתכן ונגלה בזמן הלא רחוק, כי הבחור הצעיר בעל המבטא הצרפתי הכבד נמצא בראש אחת מקבוצות התקשורת הגדולות בישראל.

 

 

 

Tivonet