דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

גוגל כמפעיל וירטואלי – מהפכה בסלולר

גוגל ממשיכה לחפש דרכים נוספות להתרחב ולא מוותרת על רצונה מזה שנים רבות לחדור לתחום המובייל. לטישת עיניים זו של גוגל מדאיגה את ספקיות המובייל בארה"ב אשר אינן ששות לקדם בברכה מתחרה מהסוג של גוגל. גוגל אינה מתכוונת לפעול להקמת רשת סלולרית עצמאית אלה בכוונתה להיות מפעיל וירטואלי MVNO במתכונת דומה למה שאנו מכירים בארץ בחברות כמו רמי לוי ויו פון. גוגל נערכה למהלך וחתמה הסכמי אירוח כבר על תשתיות הסלולר של Sprint ו-T-Mobile, מפעילות הסלולר השלישית והרביעית בגודלן בארה"ב. בנוסף תאפשר גוגל "נדידת" מנויה לא רק בין הרשתות הסלולריות הנ"ל, אלה גם בינן לבין נתבים אלחוטיים אשר נמצאים בבתים: כל זמן שמכשיר הסלולר ייהנה מקליטת רשת wi-fi  אזי השיחה תתאפשר על גבי הרשת הנ"ל וכאשר לא תתאפשר גישה לאינטרנט דרך מקור זה אזי הגישה לאינטרנט תהיה דרך הרשת הסלולרית.

מודל התמחור של גוגל גם הוא מדיר שינה מעיניהם של המתחרים, גוגל מעוניינת לגבות על שירותיה עפ"י נפח הגלישה אשר הלקוח השתמש בו בפועל ולא למכור חבילות במחיר קבוע מראש כפי שנהוג היום. מחקרים בארה"ב קבעו כי צרכנים אמריקאים משלמים בממוצע כ-23$ מידי חודש על גלישה באינטרנט שלא השתמשו בחבילות גלישה סלולריות אשר קנו מראש. חלקן של חברות הסלולר החלו במהלך מנע, לשנות גם כן את מדיניותן ולאפשר ללקוחות להעביר את יתרות חבילות הגלישה אשר לא נוצלו לחודש העוקב.

חשוב לציין כי מדובר בתחילתו של ניסויי וכי השירות יינתן בתחילה על גבי סמארטפונים מדגם נקסוס 6 בלבד, שהותאמו לשימוש בתשתיות מקבילות ויש ביכולתם לעבור ביניהן במהירות. גוגל  עובדת על השירות הנ"ל כבר שנתיים ונחושה לתפוס נתח משמעותי בשוק הנ"ל.
  

 

 

 

Tivonet