דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא טלוויזיה באינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

טלוויזיה באינטרנט

התפתחויות טכנולוגיות כאילו ואחרות מאפשרות כיום שימושים נרחבים ברשת האינטרנט ופיתוח שירותים ומוצרים אשר בעבר ניתן היה רק לחלום עליהם. בנושא האינטרנט שם המשחק הינו מהירות וקצב העברת הנתונים: ככל שמהירות הגלישה וקצה העברת הנתונים הינו גבוה יותר אזי האפשרויות לפתח שימושים שונים על גבי האינטרנט הולכות ומתרחבות. טלוויזיה באינטרנט הינה רק אחת הדוגמאות למוצר אשר יכול היה להתפתח רק בעקבות שינויי טכנולוגי אשר אפשר מהירויות גלישה וקצב העברת נתונים גבוה מאוד.
 
    
הדרך הראשונית והמסורתית לשידורי טלוויזיה הייתה בהתחלה ע"י שידור בגלי רדיו: צופים אשר היו מעוניינים ליהנות משידורי טלוויזיה התקינו על גג ביתם אנטנה והיא זאת אשר קלטה את השידור ואפשרה צפייה בטלוויזיה. בשלב מאוחר יותר נפרסו רשתות הכבלים, רשתות אילו אפשרו את העברת המידע: תמונה וקול ממרכז השידור אל מנויי הכבלים אשר משלמים תשלום חודשי על מנת לצפות בשידורים אילו. הדרך הנוספת לצפות בשידורי הטלוויזיה הגיע ע"י שידור לוויני, כפי שמשדרת כיום חברת יס, החברה משדרת שידורי לווין אשר נקלטים בבתי הלקוחות שלה באמצעות אנטנות ייחודיות המכונות צלחות לווין.לכל שיטה יש כמובן את היתרונות והחסרונות שלה אולם ללא ספק כל פעם שהטכנולוגיה מתקדמת יכולים הלקוחות ליהנות ממגוון רחב יותר של אפשרויות.

טלוויזיה באינטרנט הינה החידוש האחרון בתחום, למעשה על מנת "לייצר" טלוויזיה באינטרנט יש צורך בשרת ממנו משודרים למעשה התכנים, רשת אינטרנט אשר מאפשר גלישה במהירויות גבוהות אשר בעזרתה למעשה יועבר השידור וכן מחשב בצד המשתמש אשר אליו יגיעו הנתונים ודרכו אפשר יהיה לצפות בשידור הטלוויזיוני. טלוויזיה באינטרנט נחלקת בגדול לשני נתיבים: טלוויזיה חינמית וטלוויזיה בתשלום. שידורי טלוויזיה באינטרנט בחינם נפוצים למעשה כמעט אצל כל חברות הטלוויזיה אשר מספקות תכנים בשיטת שידור כזו או אחרת, החברות מאפשרות בד"כ צפייה חינמית של שידורים ותכנים אשר שודרו אולם רבים  מצרכני הטלוויזיה לא תמיד צופים בזמן אמת בשידורים כך שבאמת בנושא הנ"ל כמעט ואין כל הבדל, "המחיר" אותו אנו משלמים לעיתים קרובות בצפייה בשידורים הנ"ל מגיע בדמות צפייה בפרסומות אשר משולבות בשידור החינמי. 

במקביל לערוץ של טלוויזיה באינטרנט בחינם החלה לפרוח גם האופציה לצפות בשידורי טלוויזיה באינטרנט בתשלום, מדובר למעשה באותו רעיון ובאותה טכנולוגיה, אלה שהשוני העיקרי הינו העובדה שהשידור משרתי החברה דרך האינטרנט למחשבו של הצופה מתאפשר רק לאחר שהנ"ל שילם עבור תוכן זה,  בו הוא מעוניין לצפות. התכנים בד"כ אשר החברות גובות בגינן תשלום כוללים, סדרות טלוויזיה מבוקשות וכן סרטים אשר הופקו לאחרונה.

---


Tivonet