דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא אינטרנט מהיר מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

אינטרנט מהיר

המונח אינטרנט מהיר הפך כבר לסיסמא אצל כל אחד אשר משתמש באינטרנט, כולם רוצים אינטרנט מהיר וכולם מבינים שאינטרנט מהיר הוא מוצר טוב וכמובן ככל שהמהירות גבוהה יותר כך המוצר טוב יותר. קצב השינויים הטכנולוגים רק מוסיף שמן למדורה, חברות האינטרנט משדרגות לעיתים דחופות את המהירויות ומה שבעבר נחשב אינטרנט מהיר, היום נחשב למהירות ממוצעת ואף למטה מזה.

כאשר מדברים על מהירויות גלישה בד"כ מתכוונים לקצב הורדת נתונים מהמחשב, צרכן הגולש בביתו באינטרנט מוריד למעשה תכנים מהאינטרנט למחשב בו הוא גולש, ככל שהאינטרנט מהיר יותר אזי הנתונים ירדו מהר יותר וחווית הגלישה תהיה נעימה יותר. בגלישה רגילה בין אתרי אינטרנט שונים חשיבות מהירות הגלישה די זניחה בד"כ מכיוון שכמות החומר אשר יורדת מהאינטרנט למחשב הינה די נמוכה ולכן קצב ההורדה פחות משנה אולם כאשר צופים בסרטים או מורידים קבצים גדולים מאוד של נתונים או משחקי רשת, אזי כאן מהירות הגלישה היא אקוטית, בחלקם של היישומים חווית הגלישה הינה חוויה הרבה יותר נעימה כאשר משתמשים באינטרנט מהיר ואילו בחלק מהיישומים אזי חלק מהיישומים בלתי אפשריים בכלל כאשר האינטרנט אינו אינטרנט מהיר.

צרכנים אשר מעוניינים לשדרג את מהירות האינטרנט שלהם וליהנות מאינטרנט מהיר צריכים לדעת כי למעשה קיימים שלושה גורמים אשר משפיעים על מהירות האינטרנט ובכדי לקבל אינטרנט מהיר אזי שלושת הגורמים הנ"ל חייבים לתמוך באינטרנט מהיר: הגורם הראשון הינו תשתית האינטרנט, כיום יש למעשה רק שתי חברות בארץ אשר מספקות תשתית אינטרנט והן בזק והוט, ובכדי ליהנות מאינטרנט מהיר אזי חייבים לקנות תשתית אינטרנט אשר תומכת במהירות הגלישה הרצויה. בבזק ניתן לקנות חבילות גלישה של 15. 40 ו-100 מגה (מהירויות הורדת נתונים) ואילו בהוט, החברה השנייה אשר מספקת אינטרנט ניתן להצטרף לחבילות גלישה במהירויות של: החל מ 12 מגה ועד ל 200 מגה.
 
לאחר שהשלמנו את נושא תשתית האינטרנט יש להתאים את נושא ספק האינטרנט, בתחום הנ"ל יש לא מעט חברות אשר מספקות מגוון רחב של מהירויות גלישה רלוונטיות ומן הסתם ככל שמהירות הגלישה גבוהה יותר כך מחיר החבילה גבוה יותר. הגורם השלישי אשר צריך לתמוך במהירות הגלישה הרלוונטית הינו המחשב עמו גולשים, לרוב המחשבים הינם בעלי מעבדים מספיק חזקים לתמול במהירויות הגלישה הנפוצות אולם הישנים יותר מבניהם לא תמיד תומכים בכך ולכן במידה והמחשב ישן יתכן ולא יתמוך במהירות הגלישה אשר נבחרה.
חשוב לזכור כי אינטרנט מהיר יתאפשר אך ורק אם כל שלושת המרכיבים הנ"ל תומכים במהירות גלישה הנבחרת, במידה ואחד מהמרכיבים הנ"ל אינו מסונכרן עם השניים האחרים אזי מהירות הגלישה תהיה עפ"י הקצב הנמוך מבין השלושה ולכן חשוב כאשר באים לשדרג את מהירות האינטרנט לוודא כי שלושת הגורמים תומכים במהירות הרצויה.

      

---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet