דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא אינטרנט אלחוטי מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

אינטרנט אלחוטי

אינטרנט אלחוטי כשמו כן הוא, זהו אינטרנט אשר ניתן להשתמש בו בצורה אלחוטית כלומר מבלי להתחבר לשקע בקיר, הדוגמא הטובה ביותר לאינטרנט אלחוטי הינו טלפון אלחוטי אשר מאפשר לנו תקשורת מבלי שהמכשיר מחובר לשקע בקיר ומגביל אותנו בתנועה, בעזרת אינטרנט אלחוטי ניתן לגלוש במחשב נייד או במכשירים אחרים אשר הפעלתם דורשת אינטרנט וזאת מבלי להיות " מחובר לקיר".

מבחינת אבולוציית הטכנולוגיה אזי היישומים מתחילים בראשית הדרך בתלות להיות מחובר לנקודת תקשורת מסוימת, הטלפון בתחילת הדרך היה "מחובר לקיר" ולא ניתן היה להשתמש בו אלה במקומות אשר בהם הוא היה מותקן, לאחר מכאן התפתחות הטכנולוגיה יצרה את נושא האלחוט ואפשרה לשוחח בטלפון באזור ג"ג מוגבל אומנם, אולם לא חייבה להישאר בנקודה אחת. ואח"כ התפתח נושא הסלולר אשר מאפשר שיחת טלפון בכל מקום בעולם. בדומה לאופן הנ"ל אנו חווים את התפתחות השידור הטלוויזיוני, אשר בהתחלה חייב להיות בבית צמוד לטלוויזיה וכיום ניתן באמצעות הסלולר לצפות בשידורי הטלוויזיה בכל מקום בעולם. וכך גם האינטרנט אשר בתחילת הדרך היה קווי אח"כ התפתח לאינטרנט אלחוטי ואינטרנט סלולרי.

בכדי ליהנות מאינטרנט אלחוטי יש צורך למעשה לשדרו לחלל האוויר, כלומר יש צורך במכשיר אשר יקלוט את האינטרנט אשר מגיע בכבלים לבית או למשרד וישדר אותו לחלל הפתוח על מנת שיתאפשר אינטרנט אלחוטי , למכשיר הנ"ל קוראים ראווטר או נתב אלחוטי בעברית, הנתב האלחוטי משדר את האינטרנט בטכנולוגיה הנקראת WI-FI לחלל הרצוי וכך למעשה מתאפשר אינטרנט אלחוטי. ניתן לרכוש אותו במגוון רחב של חנויות אלקטרוניקה, מחשבים, חשמל וכו'. עלותו של הראווטר מושפעת כמובן מאיכותו וטווח השידור שהוא מאפשר. מחירו של ראווטר נע בטווח המחירים של 100-400 ₪ לערך לראווטר בייתי או משרדי קטן ויכול להגיע גם לטווח של אלפי שקלים כאשר מדובר בראוווטר של מפעלים ועסקים גדולים עם שטח כיסויי רחב ומשתמשים רבים.

התקנת הנתב בבית או במשרד הינה הליך פשוט מאוד ובדרך כלל כל נתב מגיע עם הוראות התקנה פשוטות
 הנתב למעשה מתחבר לשני מקומות: הראשון הינו שקע החשמל בבית משם הוא מקבל את החשמל כמובן, השני הינו שקע הטלפון דרכו מגיע האינטרנט אל הנתב. מכיוון שהנתב מאפשר אינטרנט אלחוטי, הרי שכל מי שנמצא באזור הכיסוי של טווח השידור של הנתב יכול למעשה לגלוש על גבי רשת האינטרנט אשר אותה משדר הנתב. מכיוון שהמצב הנ"ל אינו רצוי ועלול להוות בעיה הן מבחינת כמות הגולשים ברשת אשר עשויה להאט אותה בצורה מהותית והן מתוך העבודה כי הנ"ל עשוי להיות מנוצל לרעה לצורך חדירה לרשת שלנו ושאיבת פרטים על גולשים אחרים ברשת וכן היזק לאחרים תוך כדי גלישה על הרשת שלנו, מומלץ בחום רב להגדיר (התקנה קלה ופשוטה אשר מצויה בהוראות ההפעלה של כל נתב) קוד סודי אשר רק ע"י הקשתו ניתן לגלוש באינטרנט האלחוטי אשר הותקן.

 

---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet