דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא Iptv - Internet Protocol Television מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

Iptv - Internet Protocol Television

Internet Protocol Television :IPTV הינה טכנולוגיה או פרוטוקול של טכנולוגיה המאפשר העברת שידורי טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט בפס רחב וע"י כך מאפשר למעשה צפייה בטלוויזיה דרך האינטרנט בשונה לשיטות שידור מוכרות אחרות כמו שידור לווייני, שידור וקליטה דרך אנטנות ושידור דרך כבלים. השידור באמצעות  Iptv מתאפשר היום אודות למהירויות הגלישה הקיימות באינטרנט בעקבות התקדמות הטכנולוגיה ושימוש בפס רחב אשר הכרחיות על מנת לאפשר העברה אינטנסיבית כל כך של מידע בפרק זמן קצר.

טכנולוגית ה-Iptv מושכת אליה בעיקר חברות טלפוניה שונות ומגוונות בכל רחבי העולם, חברות אילו איבדו חלק ניכר מהכנסתן בעקבות תחרות מחירים הולכת וגוברת וכן מעבר אינטנסיבי לאינטרנט אשר מאפשר שיחות דרך רשת האינטרנט תוך כדי דילוג על חברות הטלפוניה ולכן חברות אילו רואות בטכנולוגיה של Iptv אפשרות חדירה לשוק הטלוויזיה וע"י כך להגדיל את הכנסותיהן אשר נשחקו.
 

כל העולם כבר משתמש בטכנולוגיית Iptv 

במדינות רבות בעולם החל כבר השימוש בטכנולוגית ה Iptv בין המדינות ניתן למנות את: סין, צרפת, קוריאה הדרומית, גרמניה, בלגיה, איטליה, ספרד, אוסטריה, הונג קונג , יפן ועוד. לשימוש בטכנולוגית ה Iptv יתרונות לא מבוטלים בהשוואה לטכנולוגיות שידור הטלוויזיה באמצעים המסורתיים המוכרים לנו: ראשית אין צורך לפרוס רשת כבלים אשר תגיע לכל לקוח אשר מעוניין לצפות בשידורים אילו- הכל משודר על גבי רשת האינטרנט הקיימת. שנית, יכולת של החברות לפרסם בצורה אפקטיבית יותר המבוססת על פילוח ג"ג של הצופה והתאמת הפרסומות הרלוונטיות עפ"י אזור מגורים. שלישית, אפשרות לשלב שירותים מתקדמים כגון: VOD, Time Shifting וטכנולוגיות נוספות.

בישראל עושה הרושם כי החברות הראשונות אשר יאמצו את הטכנולוגיה של Iptv הן חברות הסלולר, הכנסותיהן של חברות אילו נפגעו בצורה קשה מאוד בשנים האחרונות בעקבות הרפורמות בשוק התקשורת אשר הוביל שר התקשורת לשעבר מר משה כחלון ועבורן טכנולוגית ה Iptv מהווה הזדמנות להיכנס לשוק הטלוויזיה בישראל, שם רמות המחירים עדיין גבוהות ויש רק שני שחקנים: חברת יס וחברת הוט.
 
על פי הערכות חברת סלקום תהיה החברה הראשונה אשר תשדר ראשונה ב-Iptv, תחילת השידורים תהיה כנראה בסוף שנת 2014 כאשר בשלב הראשון צפויה חברת סלקום לשדר ללקוחותיה את שידורי עידן 2000, השידור הציבורי בישראל אשר מוגדר כשידור ממלכתי חינמי וכן שידור תכנים נוספים באמצעות VOD, כאשר הצרכן יכול לבחור מיתוך ספריית תוכן קיימת את התכנים בהם הוא מעוניין לצפות. שידור שני עולמות תוכן אילו בIptv בהחלט אפשריים מבחינה טכנולוגית ויאפשרו לחברת סלקום לפעול בבטחה ללא רישיון שידור של משרד התקשורת, רישיון אשר יחייב אותה בהוצאות כספיות לא מבוטלות. הערכה היא כי חברת אורנג' תהיה החברה השנייה לאחר חברת סלקום אשר תחל לשדר שידורי טלוויזיה באמצעות Iptv. חברת פלאפון לא צפויה להיכנס לשוק הנ"ל מכיוון שקבוצת האם, קבוצת בזק מחזיקה בחרת יס.

---


Tivonet