דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא בזק תשתית אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

בזק תשתית אינטרנט

גלישה באינטרנט הינה פעולה טריוויאלית אשר כמעט כל אחד מאתנו עושה בצורה אוטומטית כמעט מידי יום, אולם מעט מאוד פעמים אנו עוצרים וחושבים כיצד הדברים באמת עובדים? כיצד מגיע אלינו האינטרנט הביתה או לטלפון הנייד? השאלות הרלוונטיות והמעניינות הנ"ל כמעט אף פעם לא נשאלות ואנו מקבלים את האינטרנט כמובן מאליו כמו דברים רבים אחרים בחיינו.

התשובות לשאלות הנ"ל די פשוטות, בכדי ליהנות משרותי האינטרנט בביתנו או בטלפון הנייד יש צורך בשתי פונקציות שונות, הגורם הראשון הינו תשתית אינטרנט, תשתית אינטרנט הינה למעשה הכבל או הכבל הווירטואלי עליו למעשה מגיע האינטרנט לביתנו: התשתית יכולה להיות בדמות כבלים  לדוגמא כבלי הטלוויזיה של הוט, כבלי טלפון של בזק תשתית אינטרנט גם כן, חברות הסלולר מספקות את התשתית הנ"ל על גבי רשת הסלולר שלהם באמצעות שידור וכו'.
 בזק תשתית אינטרנט

אותן תשתיות וחברות אשר הוזכרו מספקות את התשתית עליו זורם האינטרנט ובלעדיהן האינטרנט לא יוכל להגיע לביתנו, הדבר משול גם לצינור אשר זורמים בו מים, בלי צינור המים לא יוכלו להגיע לביתנו. ואותן המים המתוארות בדוגמא הם למעשה האינטרנט אשר מסופק לביתנו ע"י ספקיות האינטרנט השונות כגון: נטוויז'ן, בזק בינ"ל, 012 סמייל וכו'. ספקיות אילו אינן יכולות לפעול לבד והן חייבות " להזרים" את האינטרנט לביתנו ע"י התשתיות אשר הוזכרו.

בעוד שבישראל יש לא מעט חברות אשר מספקות אינטרנט כגון: 012 סמייל, נטוויז'ן, בזק בינ"ל, הוט נט וכו' הרי שכשמדובר בתשתית אינטרנט אנו מדברים על דואופול הפועל בשוק. רק שתי חברות מספקות תשתית אינטרנט והן הוט וחברת בזק תשתית אינטרנט אינה עניין של מה בכך והקמת רשת כמו שיש לחברת בזק תשתית אינטרנט מצריכה למעשה חיבור של כל בתי האב בישראל ע"י כבלים, דבר אשר מצריך משאבים עצומים וזמן רב.

למרות שלכאורה קיימת תחרות עזה בין החברות הרי שמדובר בסה"כ בשתי מתחרות בלבד כך שהשוק אינו תחרותי בתחום תשתיות האינטרנט. הוט נוהגת בד"כ לספק את תשתיות התקשורת במסגרת חבילות הטריפל שלה הכוללות: תשתית אינטרנט, טלפון קווי וכן חבילות ערוצים שונות כאשר כל הנ"ל מגיע לביתנו על גבי כבל תקשורת אחד. לעומתה חברת בזק תשתית אינטרנט בלבד וזאת בגלל הגבלות רגולטוריות של המחוקק. בזק יכולה לספק את השירותים הנלווים לתשתית האינטרנט שלה רק ע"י חברות בנות של הקבוצה כדוגמת יס ובזק בינ"ל.
 
לאחרונה נתבשרנו על מיזם הסיבים של חברת חשמל, במיזם הנ"ל כבלי החשמל של חברת החשמל הישראלית ישמשו כתשתיות אינטרנט וינוצל יתרונם של התשתיות הנ"ל בכך שהן מגיעות לכל בית בישראל ויאפשרו גלישה במהירויות אשר אינן מוכרות בישראל ובכך למעשה משוק של שתי מתחרות  הוט וחברת בזק תשתית האינטרנט תסופק לנו ע"י שלושה מתחרות, מה שצפוי להגביר את התחרות ויאפשר לאזרחים להינות ממחירים זולים יותר.
   

---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet