דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא עידן פלוס מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

עידן פלוס

עידן פלוס הינו מערך השידור הקרקעי דיגיטלי לשידורי טלוויזיה במדינת ישראל, שידורים אילו הינם שידורים חינמים של הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, זהו למעשה המערך החינמי היחידי לשידורי טלוויזיה בישראל, שאר השידורים משווקים ע"י שתי החברות המסחריות יס והוט אשר גובות תשלום חודשי גבוה בתמורה לצפייה בשידורים הנ"ל. עידן פלוס משודר באוויר ע"י הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו וניתן לקליטה ע"י ממיר מיוחד אשר ניתן לרכוש באופן פרטי תמורת תשלום חד פעמי במגוון רחב של חנויות. טווח המחירים של הממיר נעים החל מ 155 ₪ ועד 249 ₪, ניתן להשוות מחירים של ממירי עידן פלוס ב זאפ או בכל אתר השוואת מחירים כזה או אחר.

למה בעצם צריך את עידן פלוס?

שוק הטלוויזיה בישראל מורכב למעשה מדואופול של שני שחקנים: חברת יס אשר משדרת שידורי טלוויזיה בלוויין ולקוחותיה יכולים לקלוט את השידורים הנ"ל באמצעות " צלחות" שהן אנטנות לוין קטנות אשר מותקנות בבתים. והשחקן השני הינה חברת הוט אשר משדרת שידורי טלוויזיה על גבי רשת כבלים עצמאית אשר פרושה ומרושתת בכל רחבי הארץ. כמו כל שוק לא תחרותי אזי רמת המחירים אשר חברות אילו מוכרות את שירותיהן במחיר גבוה. כאשר מנתחים את הרגלי הצפייה של הישראלים מגלים כי רוב הזמן אנו צופים רק במעט ערוצים ובד"כ אילו הם הערוצים של הטלוויזיה הישראלית המסחרית כלומר ערוץ שתיים או ערוץ  עשר. כלומר רובנו הגדול משלם מחיר גבוה מאוד כל חודש על מנת לצפות למעשה בשידורים חינמים של הטלוויזיה המסחרית הישראלית. וזו בדיוק הסיבה להקמתו  של עידן פלוס . עידן פלוס, מאפשר צפייה חינמית באותם ערוצים ישראלים אשר לרוב רובנו משלמים מעל מאתים שקלים בחודש לחברות יס או הוט בכדי לצפות בהם.

במסגרת השידור של עידן פלוס, ניתן לצפות בערוצים הבאים:
  • ערוץ 2
  • ערוץ 10
  • הערוץ הראשון
  • ערוץ הכנסת
  • הטלוויזיה החינוכית לילדים 
  • ערוץ 33
וכאמור כל זאת בחינם למעט סייג אחד והוא הרכישה הראשונית של ממיר מתאים בעלות של 155-249 ₪ ( זו העלות החודשית לצפייה בהוט או ביס). מסיבות אילו, הערוץ נותן פתרון הן לשכבות סוציואקונומיות חלשות אשר ידן אינה משגת אולם גם לרבים אחרים מהציבור הרחב אשר ממילא אינם צופים בערוצים האחרים ושידורי עידן פלוס נותנים להם מענה מושלם להרגלי הצפייה שלהם. עד היום התחברו לעידן פלוס מעל ל כחצי מיליון מנויים , וכמות הצופים בעידן פלוס הולכת וגדלה.
 
בתקופה הקרובה מתכוונות מספר חברות תקשורת בישראל להתחיל ולשדר טלוויזיה על גבי רשת האינטרנט בטכנולוגיה המכונה IPTV  החברה הראשונה המתעתדת לעשות זאת הינה חברת סלקום וגם חברות נוספות כגון: פרטנר, רמי לוי תקשורת גולן טלקום ועוד הצהירו כי זו כוונתם. כל אותן חברות פרסמו כי בשלב הראשון יעבירו את שידורי עידן פלוס באמצעות מערך השידור שלהם. וזו כנראה ההוכחה הטובה יותר לכך שעידן פלוס נותן מענה אמיתי לפלח נרחב באוכלוסיה.

---


Tivonet