דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא מה עדיף יס או הוט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

מה עדיף יס או הוט

מה עדיף יס או הוט היא שאלה שכמעט כל צופה בטלוויזיה שואל את עצמו, ועצם העובדה שההתלבטות בין יס או הוט כל כך נפוצה רק מעידה על העובדה כי לרובנו את הידע להחליט מה עדיף יס או הוט או למעשה הפערים בין יס או הוט מעטים מאוד ורמת הבידול בין יס או הוט נמוכה מאוד.
בשוק הטלוויזיה הישראלי קיימות שתי חברות בלבד אשר מספקות חבילות של ערוצי טלוויזיה לצרכנים והצרכן הישראלי יכול לבחור בין יס או הוט להצטרפותו. במציאות הנ"ל השאלה מה עדיף יס או הוט היא שאלה מאוד לגיטימית מכיוון שאילו הן השחקניות היחידות אשר פועלות בשוק.
 

חברת יס לעומת הוט

למרות ששתי חברות אילו מספקות ללקוחות דבר דומה הרי שיס והוט פועלות טכנולוגית בצורה שונה לחלוטין, חברת יס מספקת חבילות של ערוצי תוכן וסרטים טלוויזיוניים ע"י שידורי לוין מאתרי החברה באזור כפר סבא, שידורי לויין אילו נקלטים ע"י המנויים אשר בחרו בחברת יס באמצעות אנטנות לווין (צלחות) אשר מוצבות על גגות בתיהם, אנטנות אילו קולטות את שידורי הלווין ובאמצעים טכנולוגיים כאילו ואחרים שידורים אילו מתורגמים למעשה לשידור טלוויזיוני בביתו של המנוי.

חברת הוט עובד למעשה בטכנולוגיה שונה לחלוטין, בעוד שבחברת יס כאמור השידור הינו לווייני, הרי שחברת הוט מרושתת ברחבי הארץ עם כבלים פיזיים אשר מגיעים לפתח ביתם של כל לקוחות החברה ומחברים את בתי התושבים באמצעות כבלים לאילו למרכז השידור של חברת הוט.
לכל אחת מהטכנולוגיות הנ"ל יש יתרונות וחסרונות אשר צרכן המתלבט מה עדיף יס או הוט כדאי שייקח בחשבון, העובדה שחברת יס משדרת את שידוריה באמצעות לווין מאפשרת לחברה להגיע לכל בית בישראל ולאפשר לו חווית צפייה וליהנות משרותי החברה- החיסרון העיקרי שעוד נדון בו בהמשך הינו העובדה כי למעט שידור טלוויזיוני החברה אינה יכולה לספק ללקוחותיה שירותי תקשורת נוספים. לעומת זאת חברת הוט יכולה לספק על רשת הכבלים שלה בנוסף לשידור הטלוויזיה גם תקשורת קווית – טלפון וגם תשתית אינטרנט וכל זאת כאמור על גבי תשתית הכבלים שלה, החיסרון המהותי הוא העובדה כי חברת הוט לא מגיעה בפועל לכל בית בישראל ויש לא מעט יישובים ושכונות בעיקר באזורי הפריפריה שהתשתית של חברת הוט אינה מגיעה לבתי התושבים וכך נמנעת האופציה מתושבים אילו להתחבר לחברת הוט כך שהדילמה מה עדיף יס או הוט אינה קיימת בכלל.
 
מה עדיף הוט או יס

ההתלבטות

מכיוון שרוב האנשים מתלבטים מה עדיף יס או הוט אזי כנראה סוגיית הבדלי התכנים המשודרים בין החברות אינה רלוונטית ואינה שונה מהותית, בסוגיית טכנולוגיות השידור וההבדלים בין יס או הוט סקרנו, אזי נשארה שאלת המחיר על מנת להחליט מה עדיף יס או הוט. בסוגיה הנ"ל התשובה מאוד פשוטה וברורה, במידה ובודקים יס או הוט רק לגבי ערוצי וחבילות טלוויזיה אזי המחירים דומים – הוט זולה אפילו מעט יותר ברוב המקרים. פער מחירים גדול יותר ועסקה של חבילת תקשורת בהוט משתלמת הרבה יותר במידה ומנצלים את העובדה שלחברת הוט יש את היכולת לספק גם תשתית אינטרנט וקו טלפון קווי ואז במידה ורוכשים חבילת טריפל של הוט אשר כוללת את הנ"ל אזי כלכלית הרבה יותר משתלם בהוט.

 
---


Tivonet