דף הבית | מי אנחנו | צור קשר                                                                                                                                    


  תקשורת NET

להצטרפות ו/או לקבלת פרטים נוספים בנושא הוט תשתית אינטרנט מלא/י את פרטייך כאן:

שם
דוא''ל
טלפון

הוט תשתית אינטרנט

בשוק התקשורת ישראלי נכון להיום פועלות אך ורק שתי חברות תקשורת אשר מציעות תשתית אינטרנט. נשמע אולי תמוה ומוזר אולם כך הם פני הדברים, בשונה מספקיות אינטרנט שם מספר החברות גדול הרבה יותר והשוק הינו שוק תחרותי הרבה יותר. בזק הינה אחת החברות אשר מציעה תשתית אינטרנט הוט הינה החברה השנייה אשר יש בבעלותה תשתית אינטרנט הוט משתמשת ברשת הכבלים אשר ברשותה ופרוסה בכל רחבי הארץ ובאמצעותם היא מעבירה שידורי טלוויזיה גם כ תשתית אינטרנט הוט למעשה משתמשת ברשת הכבלים הנ"ל להעברת שידורי טלוויזיה כאמור, כתשתית אינטרנט וכן להעברת תקשורת טלפוניה קווית. בדומה ל תשתית אינטרנט הוט בזק משתמשת בתשתית כבלי התקשורת שלה אשר נפרשו בעבר על מנת להעביר דרכם שיחות טלפון  ומעבירה דרכם בנוסף את האינטרנט ומשמשת ספקית אינטרנט.
 
שתי החברות הנ"ל בזק ו הוט הן היחידות בשוק אשר מספקות תשתית אינטרנט בגלל העלות העצומה של סלילת תשתית כבלים נוספת בישראל, בכדי להתחרות בבזק או בהוט תשתית אינטרנט יש צורך ברשת כבלים אשר פרוסה בכל הארץ, עלות פריסה של רשת כזאת היא אסטרונומית ולכן כפי הנראה אף חברה מסחרית לא תכנס לתחום במתכונת הקיימת ותקים כמו בזק או הוט תשתית אינטרנט.
 
בכדי בכל זאת לאפשר תחרות בשוק ולשנות את המצב בו יש רק לבזק והוט תשתית אינטרנט, אפשר משרד התקשורת את מיזם fast  של חברת החשמל, עיקרו של המיזם הינו שימוש בכבלי החשמל כ תשתית אינטרנט לכל ענין ודבר. פיתוחים טכנולוגיים כאילו ואחרים מאפשרים היום העברת נתונים על גבי רשת החשמל ולכן בטווח הקרוב צפויה חברת החשמל דרך חברת הבת fast אשר הוקמה לצורך כך, לספק תשתית אינטרנט כמתחרה לבזק והוט.

ערוץ נוסף אשר אמור לגרום לשחקנים נוספים למכור בנוסך לבזק ו הוט תשתית אינטרנט הינו השוק הסיטונאי, עפ"י המודל הנ"ל יחויבו בזק והוט למכור לחברות תקשורת אחרות במחיר מוזל  תשתית אינטרנט, כך שלמעשה תוכלנה החברות האחרות לקנות במחיר מוזל תשתית אינטרנט מבזק ומהוט ולמכור אותו כתשתית אינטרנט שלהן. בדומה למעשה למה שקורה היום בשוק הסלולר עם המפעילות הווירטואליות, אשר קונות זמן אויר מחברות סלולר ותיקות ומוכרות אותו כמוצר שלהן.

חברת הוט מנצלת היטב את תשתית האינטרנט שלה על מנת לשווק שלל חבילות תקשורת אשר משלבות תשתית אינטרנט עם חבילות צפייה בטלוויזיה ושיחות קוויות. חבילות אילו קרויות חבילות טריפל הוט והן מאפשרות להוט למכור חבילת תקשורת במחירים מוזלים יותר ממצב בו לקוח צריך לקנות כל מוצר תקשורת בנפרד. מכיוון שהרגולטור מעוניין לחזק מתחרים לחברת בזק, הוט הינה החברה היחידה כיום אשר יכולה למכור את חבילות הטריפל הנ"ל אשר משתלמות כלכלית לצרכן. אין ספק כי הקמת השוק הסיטונאי כאמור וכניסה של חברות נוספות לתחום תשתית האינטרנט יאפשר גם לחברות תקשורת אחרות למכור חבילות משולבות בדומה לטריפל הוט.


---
השוואת מחירי חבילות אינטרנט ורכישה
  • השוואת ספקי אינטרנט
    • השוואת ספק + תשתית אינטרנט
      • השוואת תשתית אינטרנט


        Tivonet